Instagram i Facebook to dwie największe platformy społecznościowe, które umożliwiają użytkownikom dzielenie się swoim życiem, przemyśleniami i kreatywnością. Oba serwisy są własnością Facebooka i oferują wiele opcji integracji. W tym artykule skupimy się na sposobie dodawania konta Instagram do Facebooka, co pozwoli na korzystanie z obu serwisów jednocześnie.

Otwórz aplikację Facebook

Pierwszym krokiem jest otwarcie aplikacji Facebook na swoim urządzeniu mobilnym. Następnie należy znaleźć opcję „Ustawienia” i wybrać ją.

Wybierz „Konta zewnętrzne”

Po wybraniu opcji „Ustawienia” należy przewinąć stronę w dół, aż do sekcji „Konta zewnętrzne”. Następnie należy wybrać „Dodaj konto” i wybrać Instagram.

Zaloguj się na swoje konto Instagram

Po wybraniu Instagrama, aplikacja Facebook poprosi o zalogowanie się na swoje konto Instagram. Należy podać swoją nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknąć przycisk „Zaloguj się”.

Zatwierdź połączenie

Po zalogowaniu się na konto Instagram, aplikacja Facebook poprosi o potwierdzenie połączenia. Należy kliknąć przycisk „Zezwól”, aby umożliwić aplikacji Facebook dostęp do konta Instagram.

Skonfiguruj ustawienia

Po zatwierdzeniu połączenia, aplikacja Facebook wyświetli listę opcji konfiguracyjnych dla połączonego konta Instagram. Można wybrać, co chcesz udostępniać na swoim profilu Facebooka, takie jak zdjęcia, filmy lub historie Instagrama.

Dodaj Instagram do swojego profilu Facebook

Po skonfigurowaniu ustawień można dodać swoje połączone konto Instagram do swojego profilu Facebooka. Aby to zrobić, należy wybrać opcję „Dodaj do profilu”, a następnie wybrać, co chcesz udostępnić z Instagrama na swoim profilu Facebooka.

Gotowe!

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, twoje konto Instagram zostanie pomyślnie dodane do twojego profilu Facebooka. Teraz możesz korzystać z obu serwisów jednocześnie i udostępniać swoje treści na obu platformach.

Jeśli nadal masz problem z dodaniem Instagrama na Fb sprawdź ten poradnik: https://kohai.pl/blog/jak-polaczyc-konto-na-facebooku-z-instagramem/