Strona na Facebooku to potężne narzędzie marketingowe, pod warunkiem, że zostanie dobrze wykorzystane. Można codziennie dawać po kilka postów i nie mieć z tego żadnego pożytku, a bywa, że jeden świetny post da tysiące wyświetleń i ogromną przewagę konkurencyjną. Co zrobić, żeby zasięgi wybiły ponad skalę?

Pokaż zespół

Prezentowanie ludzi i oznaczanie ich to dobry sposób na wyróżnienie się w sieci. Aby był skuteczny, warto zrobić zespołowi ciekawe zdjęcia, np. nawiązujące do pasji każdego z pracowników. Tak przedstawiony członek zespołu zaciekawi bardziej niż gdyby wystąpił na korporacyjnej fotografii. Dodatkowo w poście można dać zabawny opis i osobistą anegdotę, która jeszcze lepiej przybliży postać.

Post angażujący

Super pomysły na posty na Facebooku to także te, które wciągną followersów w dyskusję czy chociażby komentowanie. Może to być np. zabawa w kończenie zdania na podstawie tego, co wyświetla się w przeglądarce po wpisaniu określonej frazy, którą dajemy w poście, z zachętą do dokończenia w komentarzu. Może to być np. „jestem genialny…”, „czekam na…”. Zaaranżować dyskusję, a tym samym zwiększyć zasięgi, może wstawienie ciekawego zdjęcia z prośbą o opisanie go. Zabawę można rozszerzyć, zbierając ciekawe odpowiedzi i urządzając konkurs na najciekawszą, podczas którego to followersi będą wybierać zwycięzcę.

Opowiedz historię

Dobry storytelling jest na wagę złota. Potrafi wciągnąć jak w wir i zatrzymać czytelnika. Jeśli szukamy pomysłu na post na Facebooku, to warto pójść ścieżką opowiedzenia trzymającej w napięciu historii, która będzie nawiązywać do marki czy produktu, jaki chcemy sprzedać.

Komentuj newsy

Stworzenie wizerunku eksperta i medium opiniotwórczego to spora sztuka, ale warto się o to pokusić. Pomysły na posty na Facebooku, które nam w tym pomogą, to np. zamieszczanie zrzutów ekranu z naszymi wypowiedziami w mediach, polemika z kimś znanym w branży czy też komentowanie bieżących wydarzeń, z osobistą opinią, najlepiej by była ona nieco kontrowersyjna, tak by widzowie od razu chcieli ją skomentować.

Nawiąż do święta

Zabawne posty można też tworzyć na podstawie kalendarza świąt nietypowych. Przykładowo na 10 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą, co można rozegrać ciekawym zdjęciem i zaproszeniem do komentowania z odpowiedzią na pytanie „kto lubi jeździć do pracy rowerem?”. Nietypowe święta nie zawsze są zabawne, bo np. 12 lutego mamy Międzynarodowy Dzień Dzieci-Żołnierzy, co także może być wyjściem do rozmowy na aktualne tematy.