E-faktura jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku chęci zapłaty za prąd nie poprzez otrzymanie tradycyjnego listu z rachunkiem, ale dzięki e-fakturze. Warto jest rozważyć tę propozycję, gdyż nie ma problemu z opłaceniem kosztów od razu po otrzymaniu konkretnego e-maila. Jest to bardzo sprawne działanie, dzięki któremu nie trzeba dodatkowo martwić się tym, że rachunek nie zdążył dotrzeć na czas pocztą tradycyjną. Jest to także możliwość zalogowania się i natychmiastowej opłaty energii.

Dlaczego e-faktura jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku opłat?

e-faktura

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z e-faktury, ponieważ:

  • Nie trzeba martwić się tym, że rachunek wysłany pocztą tradycyjną nie dotarł na czas,
  • na bieżąco można monitorować, kiedy pojawiło się wysłanie e-maila,
  • nie ma problemu z zapłatą rachunku dzięki zalogowaniu się na odpowiednie konto,
  • nie trzeba przepisywać danych ręcznie, gdyż można je również skopiować do konkretnych rubryk przy dokonywaniu przelewu,
  • jest to ekologiczne rozwiązanie z tego względu, iż traci się o wiele mniej papieru na wysłanie rachunku listownie.
  • Warto jest zadbać przede wszystkim o swoją wygodę, a dzięki skorzystaniu z opcji e-faktury jest to jak najbardziej możliwe.

Więcej o e-fakturze przeczytasz na https://eon.pl/e-faktura.

Szybka dostawa rachunku do klienta

Oczywiste jest, że czasami rachunek wysłany listem zwykłym może nie zdążyć czasami dotrzeć na czas. Przy skorzystaniu z opcji e-faktury przy opłacaniu rachunków za energię można z powodzeniem oszczędzić sobie nerwów związanych z oczekiwaniem na to, kiedy to w końcu pojawi się on w skrzynce na listy. Nie ma także problemu z podaniem e-maila, na który mają być wysyłane e-faktury. Ważne jest to, że należy wówczas podać taki, który bez problemu będzie mógł być użytkowany i nie będzie problemu z dostaniem się do niego np. z powodu zapomnienia hasła.

Na pewno nie zaszkodzi zwrócić uwagi także na to, iż e-faktury stają się coraz bardziej popularne właśnie ze względu na to, iż skorzystanie z nich jest o wiele mniej czasochłonne, niż przy liście zwykłym. W związku z możliwością skopiowania danych do przelewu nie trzeba dodatkowo tracić czasu na przepisanie konkretnych danych na stronę banku, z którego chce dokonać się zapłaty.