Jak wiadomo praktycznie w każdym biurze potrzebne jest odpowiednie narzędzie przeznaczone do cięcia. Nie wszyscy jednak wiedzą czy zdecydować się na trymer do papieru czy gilotynę biurową. Czym dokładnie charakteryzują się wspomniane produkty?

Gilotyna biurowa

Jest w najprostszym możliwym ujęciu urządzeniem biurowym przeznaczonym do jednorazowego cięcia zdecydowanie większej ilości papieru. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że użytkownik może z pomocą gilotyny przeciąć bez żadnego problemu od 8 do nawet 500 kartek. Ponadto można mieć całkowitą pewność, że dany papier będzie pocięty nie tylko w sposób precyzyjny, ale również elastyczny. Godny uwagi jest również fakt, że za pomocą gilotyny można także przeciąć polimery, kartony czy folie. Obecnie na rynku dostępne są gilotyny różniące się między sobą wielkością czy właściwościami.

Trymer do papieru

Trymer do papieru tak samo, jak wspomniana wcześniej gilotyna służy przede wszystkim do profesjonalnego cięcia papieru. Warto wiedzieć, że narzędzie jest w stanie jednorazowo dokonać cięcia 8 kartek. Zrobi to jadnak dokładniej od gilotyny. Godny uwagi jest fakt, że trymer posiada precyzję nawet do 1 mm. Do atutów tego urządzenia należy również zaliczyć możliwość wymiany ostrza.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, ze omawiany produkt wyposażony jest w ostrze rotacyjne zlokalizowane w kasecie. Nie można oczywiście zapomnieć, że trymer jest także w stanie bez żadnego problemu zaginać papier. Użytkownik może również podjąć decyzję o cięciu falistym czy zaokrągleniu rogów.