Spersonalizowany obraz w postaci zdjęcia stanowi doskonały pomysł na prezent, nie tylko ten świąteczny. Obrazy do druku powinny jednak spełniać wysokie wymagania jakościowe, aby ich wydruk była naprawdę estetyczny i udany. Jakie zdjęcia zupełnie nie nadają się do tego celu? O tym w dzisiejszym artykule.

Obrazy do druku: nie każde zdjęcie się nadaje

Podczas wybierania zdjęć na obrazy do wydruku https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/fotoobrazy/ warto pamiętać, iż wiele z fotografii, jakie znajdują się na naszym komputerze czy w aparacie po prostu nie nadaje się do takiego celu. Należy wykluczyć przed wszystkim fotografie, które:

  • są rozmazane;
  • mają niską jakość;
  • charakteryzują się nietypowym formatem
  • kojarzą się negatywnie

Sposoby na uratowanie zdjęcia na obrazy do wydruku

Wiele ze zdjęć, jakie potencjalnie można nazwać straconymi da się jednak jeszcze uratować. Jeżeli w kadrze znajduje się jakaś osoba, warto spróbować odciąć brzeg fotografii. Odcinanie bohaterów trzeciego planu nie może jednak skończyć się tym, że powstanie bardzo wąskie zdjęcia, ponieważ takie nie będą odpowiednie na obrazy do wydruku. Ważnym etapem na drodze wyboru fotografii jest również ich obróbka.

Czerwone oczy łatwo zredukować, a zbyt jasne kolory – przyciemnić. Służą temu liczne programy do obróbki zdjęć oraz aplikację, z których wiele jest dostępnych zupełnie za darmo. Jeżeli fotografie nadal wzbudzają wątpliwości co do tego jak będą się prezentować po wydruku w oprawie, warto się skonsultować ze specjalistą w tej dziedzinie i po prostu sięgnąć po jego radę.

Obrazy do wydruku: nie tylko na prezent

Pięknie oprawione zdjęcia mogą stanowić doskonały upominek dla bliskiej osoby – np. zdjęcia wnuków można przekazać dziadkom, a fotografie nowożeńców – rodzicom Pary Młodej. Wiele z fotografii oprawionych w ramki to też doskonała ozdoba domu lub mieszkania, więc warto postawić również na wydruk obrazu dla siebie. Zdjęcie wybrane do tego celu powinno być naprawdę wyjątkowe – nie tylko ładne, ale i kojarzące się w pozytywny sposób. Dla wielu par mogą być to zdjęcia ślubne, ale również fotografie dzieci.