Zapewne większość z nas jeszcze pamięta stare drukarki, które nierzadko drukowały materiały z pikselami i w porównaniu z dzisiejszymi czasami raczej możemy powiedzieć, że jest to prehistoria. Nowoczesny druk cyfrowy jest sloganem, który być może jest niejasny dla sporej części czytelników, bo jest to termin będący bliski osobom znających się na poligrafii. W naszym artykule wyjaśnimy zjawisko druku cyfrowego oraz jakie są jego zalety. Zapraszamy!

Czym jest druk cyfrowy?

Mówiąc jak najprościej się da – druk cyfrowy to technika, dzięki której maszyna elektrofotograficzna dokonuje wydrukowanie zdjęcia. Trzeba powiedzieć, że sam druk następuje po wydrukowaniu bezpośrednio za pomocą komputera, a wszelkie projekty można dostarczyć do drukarni za pomocą nośników zewnętrznych jak pendrive czy dysk twardy. 

W dzisiejszych czasach takie produkty jak wizytówki, dyplomy czy ważne dokumenty odbywają się właśnie za pomocą druku cyfrowego i sam proces jest szybki, bardzo prosty, jak również tani. Sam proces druku pozwala na wyprodukowanie dużej ilości materiałów jak ulotki w bardzo szybkim czasie, a co najważniejsze jest to gwarancja wysokiej jakości druku.

druk cyfrowy kraków
https://www.copyshop.krakow.pl/

Dlaczego warto korzystać z druku cyfrowego?

Przede wszystkim dlatego, że jest to wysoka jakość produktów. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś otrzymać materiały reklamowe najwyższej jakości w krótkim czasie, to zdecydowanie warto skorzystać z takich maszyn, które umożliwią tę formę druku. Ponadto druk cyfrowy można nanieść na różne powierzchnie jak folie, papier i w efekcie uzyskuje się obrazy najwyższej rozdzielczości.