W dzisiejszych czasach bez porządnej drukarki bardo trudno wyobrazić sobie pracę biurową. Aby móc cieszyć się wysokiej jakości wydrukami, należy postawić nie tylko na profesjonalny sprzęt drukujący, ale również na niezawodne materiały eksploatacyjne. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, która ryza papieru biurowego będzie najlepszym wyborem do drukarki atramentowej i laserowej.

Jaki papier do drukarki atramentowej?

Drukarki atramentowe w dalszym ciągu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i to nie tylko w biurach, ale również w mieszkaniach prywatnych. Jeżeli chodzi o papier biurowy, to do większości zadań w zupełności wystarczy papier o niewielkiej gramaturze. Unikać należy jedynie papieru o gramaturze mniejszej niż 80 g/m2. Przy mniejszej gramaturze zrezygnować trzeba będzie z wydruków obustronnych. Tańszy papier o niewielkiej gramaturze, może również zacinać się w drukarce, dlatego też warto postawić na porządną ryzę papieru biurowego od renomowanych producentów. Przy dość wysokiej gramaturze papieru atrament wchłaniać będzie tusz równomiernie i co najważniejsze będzie on szybko wysychać.

Jaki papier do drukarek laserowych?

Ryza papieru biurowego do drukarek laserowych powinna mieć nieco wyższą gramaturę, niż w przypadku powyżej opisanych drukarek atramentowych. Warto postawić na papier biurowy o gramaturze od 80 do 120 g/m2. Papier należy umiejętnie dopasować do kolorystyki danego dokumentu. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej papier, który przeznaczony jest przede wszystkim do wydruków w odcieniach szarości, jak i również niezawodny papier przystosowany do drukowania w kolorze.