Jednym z niezbędnych przedmiotów w każdym biurze jest folia laminacyjna, która cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Folia do laminarki jest podstawą laminatora, co pozwala zabezpieczyć dokumentację na długi czas. Dzięki temu materiały nie niszczą się i nie blakną. Czym cechuje się produkt? Gdzie przyda się folia tego typu?


Folia do laminowania A4

Bez wątpienia najpopularniejszym rozwiązaniem jest folia do laminowania A4. Drugim formatem, co do popularności są folie do laminowania A3. Produkt przyda się wszędzie tam, gdzie dokumenty wymagają stosownego zabezpieczenia i przechowywania. Zastosujemy ją w domu i w firmie, ciesząc się skuteczną ochroną ważnej dokumentacja. Folia laminacyjna to dwa arkusze folii, które mogą mieć różne grubości, co zależy od naszych oczekiwań. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych opcji, które bazują na ogromnym wyborze wśród grubości folii, formatu, czy wielkości arkuszy. Grubość jest wyrażona w mikronach. 

Folia laminacyjna

Najbardziej znanymi formatami w tym przypadku są folie A4 i folie A3. Folia laminacyjna to wyrób, jaki na szeroką skalę stosuje się do zabezpieczenia danej dokumentacji przed wilgocią, kurzem, zalaniem, czy promieniami UV. Okazuje się, że zalaminowany papier znacząco wpływa na żywotność i sztywność dokumentów, jednocześnie chroniąc je przed mechanicznymi uszkodzeniami. Przykładowo jest zastosujemy folię do zalaminowania zdjęcia, uzyskamy błyszczącą powierzchnię i zabezpieczenie kolorów przed blaknięciem. Funkcjonalna folia do laminowania A4 przyda się w wielu miejscach.