Restrykcyjne przepisy w ramach unijnej strefy wspólnego rynku sprawiają, że import towarów na teren UE może być wyjątkowo skomplikowanym przedsięwzięciem. W związku z tym pomóc będzie mogła jedynie wykwalifikowana i profesjonalna kadra pracowników w ramach firmy spedycyjnej. Jak wybrać najlepszą spedycję?

Szeroka oferta

firma transportowa

Oczywiście, aby firma spedycyjna mogła zagwarantować bezpieczny, szybki, bezproblemowy i tani sposób na przetransportowanie towaru do zleceniodawcy musi ona posiadać wystarczająco szeroki zakres usług.
Przede wszystkim każda spedycja powinna również działać jako profesjonalna firma logistyczna oferująca kluczowe i dodatkowe usługi celne oraz usługi doradcze. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że towar niezależnie od swojego rodzaju trafi do zamawiającego. O czym jeszcze warto wiedzieć? Odpowiedzi poniżej.

Usługi spedycyjne i logistyczne

Doskonale, jeżeli firma w ramach usług spedycyjnych zaoferować może wszystkie środki transportu. Przedsiębiorstwo, które może zaproponować transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy z i do każdego kraju na świecie (lub ich znakomitej większości) udowadnia, że posiada doskonale rozbudowaną infrastrukturę, sieć partnerów biznesowych oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Oczywiście spedycja powinna również działać jako firma logistyczna. W związku z tym warto zwrócić uwagę, czy przedsiębiorstwo zaoferować może m.in. usługę magazynowania. Oczywiście nie chodzi o jakikolwiek magazyn, tylko o specjalistyczne powierzchnie umożliwiające przechowywanie różnych rodzajów towarów. W ramach usług logistycznych powinna również znaleźć się dystrybucja zajmująca się transportem przesyłki „pod drzwi” do klienta.